Kategorie
Elegancko i bezpiecznie z pudełkiem na wino, Warszawa - Studiomaya
28 wrz

Elegancko i bezpiecznie z pudełkiem na wino

Pudełko na wino to opakowanie, które kupuje się osobno, aby wręczana w nim butelka miała odpowiednią oprawę. Jeżeli chcesz podkreślić rangę danej okazji albo uroczystości, wybierz spośród ciekawych pudełek takie, w którym szkło będzie również bezpieczne, a całość zniesie dobrze nawet długą podróż.

Urok pudełek na wino Twoim sprzymierzeńcem

eleganckie pudełko na wino z okienkiemOryginalne opakowania prezentowe mają najczęściej trunki typu whisky, natomiast pudełko do wina trzeba zazwyczaj kupić osobno. Twoim sprzymierzeńcem są sklepy stacjonarne lub internetowe, zaopatrzone w taki asortyment. Bogaty wybór i możliwość indywidualnego dekorowania sprawia, że pudełka są niebanalnym dodatkiem.

Najpopularniejszą formą są pudełka z okienkiem, czyli wyciętym we froncie otworem, przez który widoczna jest część butelki. Takie opakowanie to:

  • wyeksponowana nazwa trunku lub inne detale z przedniej etykiety – przydatne zarówno przy jednej butelce wina, jak też większej kolekcji w barku lub piwnicy. Dobry pomysł również wtedy, gdy wręczasz wino nowożeńcom,
  • mocna konstrukcja – drewno lub nowoczesna sklejka są znacznie trwalsze niż papier oraz bardziej odporne na uszkodzenia i zawilgocenie, dlatego wybieraj je, gdy szukasz opakowania o przedłużonej trwałości,
  • bezpieczeństwo – wełna drzewna wewnątrz opakowania zabezpiecza odpowiednio przed stłuczeniem butelkę, która przenoszona lub przewożona w aucie wymaga szczególnego traktowania,
  • elegancja – urok nowoczesnych opakowań oraz klasa ich ostatecznej formy sprawiają, że w tej formie pudełka prezentowego dobrze będzie wyglądać zakupiony trunek i stanie się odpowiednim prezentem niemal na każdą okazję.


Za dopłatą możesz również wybrać grawerowanie, dzięki któremu na opakowaniu znajdzie się to, co chcesz przekazać osobie obdarowanej. W wersji firmowej może to być logo firmy, zestaw podstawowych danych kontaktowych albo okazja, na którą zostały przygotowane wina. Nowoczesne formy grawerowania laserowego dają niemal nieograniczone możliwości.

Klasyczne pudełko z okienkiem lub na wymiar – zgodnie z życzeniem

Najczęściej spotykane butelki wina mają pojemność 0,75 litra i są optymalne do pudełek z okienkiem, natomiast jeżeli potrzebujesz pudełka o innych niż standardowe rozmiarach, szukaj możliwości ich wykonania na zamówienie. Otrzymasz wtedy dokładnie to, czego oczekujesz, a butelka bez trudu wpasuje się we wnętrze opakowania.

Rozmiary opakowania ustal precyzyjnie przed zamówieniem online lub przynieś ze sobą wino do sklepu stacjonarnego, jeżeli butelka nie jest typowa. Pozwoli to odpowiednio wcześnie przygotować całość, bez zbędnego stresu i pośpiechu. Twoje pudełko standardowe lub w opcji z grawerem będzie ciekawym elementem całego prezentu.

Wybierz dobrze spośród wielu pudełek ozdobnych

Podstawą solidnego opakowania jest materiał, z którego zostało wykonane. Pudełko na wino o estetycznie wykończonych krawędziach, z dopracowanym wnętrzem i warstwą zewnętrzną to zgrana całość, która powinna zachęcić Cię do zakupu. Ekologia oraz oszczędność – znaki rozpoznawcze nowoczesnych pudełek standardowych lub z okienkiem.