Kategorie
Pudełka prezentowe zamiast klasycznego papieru. 7 okazji do użycia drewnianych opakowań, Warszawa - Studiomaya
28 wrz

Pudełka prezentowe zamiast klasycznego papieru. 7 okazji do użycia drewnianych opakowań

Obecnie znacznie częściej możesz stanąć przed dylematem, jakie opakowanie wybrać, niż odnośnie samego prezentu. Klasyczne lub nowoczesne eleganckie pudełko z powodzeniem zastąpi ozdobną torbę lub kolorowy papier, a przy tym będzie znacznie bardziej trwałe. Wśród współczesnych pudełek prezentowych znajdziesz dokładnie takie, które spodoba się Tobie oraz osobie obdarowanej.

Podarek bez ograniczeń, czyli pudełka prezentowe dla młodszych i starszych

Niesłabnąca renoma pudełek prezentowych wynika między innymi z faktu, iż są one odpowiednie zarówno do niewielkich podarków, jak też większych gabarytowo prezentów z możliwością wykonania na wymiar. Wyściółka w formie gąbki albo ozdobnego filcu sprawia, że nawet drobiazg będzie odpowiednio wyeksponowany, gdy zamieścisz go w specjalnie przygotowanych nacięciach. Jeżeli zatem zbliża się jedna z poniższych okazji, pudełka drewniane będą ciekawą formą opakowania.

1. Uroczystość zaślubin

pudełko jako opakowanie i szkatułka z graweremPrzewaga kopert z pieniędzmi nie zmienia faktu, że część gości nadal wręcza tradycyjne prezenty lub ich nowszą wersję w postaci bonów, karnetów lub kart podarunkowych. Do takich podarunków wystarczy niewysokie pudełko z wieczkiem, wyłożone atłasem lub dekoracyjną folią. Po wykorzystaniu upominku nowożeńcy będą mieli szkatułkę na drobiazgi lub oszczędności.

2. Urodziny

W przypadku urodzin bliskiej osoby znacznie łatwiej wybrać prezent, na takie przyjęcia zapraszani są przede wszystkim najbliżsi krewni i znajomi jubilata. Wiedząc zatem, jakie gospodarz czy gospodyni przyjęcia ma upodobania, bez trudu znajdziesz odpowiedni przedmiot, płytę, książkę. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, odpowiednio wcześnie zamówisz pudełko na wymiar.

3. Imieniny

Tutaj prezentem może być alkohol, dlatego jeżeli i Twój wybór padł na wino lub inną butelkę w dość klasycznym kształcie, pudełko z okienkiem sprawi, że całość dotrze do solenizanta w niezmienionej formie. Pomocna będzie wyściółka z dekoracyjnej wełny drzewnej, zwanej woliną, zabezpieczająca butelkę przed stłuczeniem.

4. Jubileusz

Okazja w wymiarze prywatnym lub służbowym. Może to być rocznica ślubu rodziców lub przyjaciół albo jubileusz istnienia danej firmy z możliwością obdarowania jej właścicieli. Postaw wtedy na pudełka z grawerem, wybierając niebanalne motto, cytat albo ważne daty. Wykonany laserowo napis jest trwały i odporny na ścieranie.

5. Rocznica ślubu – obdaruj współmałżonka

Elegancka biżuteria dla żony lub spinki do mankietów dla męża to kanon prezentów rocznicowych, który zadowoli zwolenników klasycznych rozwiązań. Prezent może być również związany z życiem zawodowym, tutaj sprawdzi się na przykład wysokiej jakości wieczne pióro. Często przedmioty te mają firmowe opakowania, dla których pudełko drewniane będzie zamiennikiem lub dopełnieniem.

6. Chrzest

Ciekawym pomysłem są niewielkie prezenty z personalizacją w postaci imienia dziecka i daty uroczystości. Może to być na przykład mała srebrna łyżeczka, obrazek z aniołkiem lub srebrny/złoty łańcuszek. W drewnianym pudełku z odpowiednio dobraną gąbką taki drobiazg będzie wyglądać elegancko i estetycznie.

pudełko na prezent dla dziecka

7. Gwiazdka

Możesz wybrać pudełka prezentowe dla wszystkich, których zamierzasz obdarować w wigilię lub dla kilku osób ze względu na formę prezentu. Takie opakowania sprawdzą się między innymi przy ręcznie wykonanych drobiazgach albo butelce ulubionego trunku bliskiej osoby. Możesz wybrać pudełko pod wymiar prezentu lub odwrotnie, zależnie od tego, gdzie dokonujesz zakupów.

Urok pudełek ozdobnych na co dzień i od święta

Zaletą pudełek prezentowych jest również fakt, że można je ponownie wykorzystać. W pudełkach na wino warto przechowywać kolejne butelki, natomiast inne opakowania drewniane – zależnie od wielkości – sprawdzą się w formie pojemników na bibeloty lub wizytówki. Twój prezent może zatem znacznie dłużej zagościć w domu obdarowanej osoby i zyskać nowe przeznaczenie.